Kobieta rządzi w oponach

Nowy Zarząd Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Nową prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) na 2024 rok została Anna Burakowska – dyrektor generalna Continental Opony Polska, a wiceprezesami Rafał Spirydon – dyrektor zarządzający Hankook Tire Polska oraz Juan-Antonio Alvarez-Ossorio Garcia de Soria – prezes Michelin Polska. Anna Burakowska jest pierwszą kobietą w przemyśle oponiarskim w Polsce, która została CEO. Tym samym dołączyła do grupy liderek przecierających szlaki w motoryzacji na poziomie zarządczym.

Członkowie PZPO są przedstawicielami największych w Polsce i na świecie producentów opon. Reprezentują branżę zatrudniającą bezpośrednio w naszym kraju ponad 11.000 pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych. Codziennie z tych fabryk wyjeżdża ponad 135 tys. opon z napisem „made in Poland” do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, czy maszyn rolniczych i przemysłowych.

– Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego każdego roku działa bardzo aktywnie na rzecz bezpieczeństwa na drogach i zwiększenia świadomości o wpływie opon na nie – to nasze priorytety, wokół których skupiliśmy zaangażowanie wszystkich największych producentów opon. Najbardziej cieszy nas, że nasze działania przynoszą efekty. Jako kierowcy mamy coraz większą świadomość odnośnie prawidłowej eksploatacji opon czy ich doboru oraz profesjonalnej obsługi w serwisach. W naszych materiałach dla mediów i testach pokazujemy, że opony mogą uratować życie, a droga hamowania dłuższa nawet o 6 metrów ma istotne znaczenie. Jestem przekonana, że dzięki takim działaniom uratowaliśmy już niejedno życie – to nasz cel i największa satysfakcja. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach, a przed nami kolejny ważny krok. Polska jako jedyny kraj w Europie z tak zimnym klimatem nie wprowadziła zakazu jazdy na oponach letnich zimą. Mamy nadzieję, że nowy rząd pochyli się nad tym ważnym tematem – podkreśla Anna Burakowska, nowa prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Anna Burakowska ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i obszarze zarządzania flotą. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała w firmach takich jak Avis, Arval, Business Lease i Toyota – gdzie sprawowała wiele funkcji związanych z obsługą klienta, zakupami, sprzedażą i marketingiem. Od roku pełni funkcję Dyrektor Generalnej w Continental Opony Polska, zarządzając rynkiem lokalnym oraz rynkami eksportowymi.