Nowy Zarząd w Polskim Związku Przemysłu Oponiarskiego

Nowy Zarząd w Polskim Związku Przemysłu Oponiarskiego

W dniu 15 grudnia 2014. Zarząd i Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego wybrało dr. Piotra Zielaka (Continental) na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Jacka Pryczka (Goodyear) i Johna Younga (Michelin) na stanowiska Wiceprezesów. Obejmą oni swoje funkcje od 1 stycznia 2015 r.

 Serdecznie gratulujemy nowym liderom Zarządu Związku. Przed PZPO rok bogaty w wyzwania, więc nowe siły i wsparcie będą potrzebne – podkreśla Piotr Sarnecki, Dyrektor Generalny PZPO. – Jednocześnie dziękujemy dotychczasowemu Prezesowi Arturowi Sarneckiemu (Bridgestone) oraz Wiceprezesowi Dariuszowi Małosze (Continental) za wkład w rozwój Związku i zaangażowanie w jego działania  

Piotr Zielak jest związany z Continental Opony Polska, polskim oddziałem koncernu Continental AG, międzynarodowego producenta opon i dostawcy rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, nieprzerwanie od 1998 roku. Swoją karierę w firmie rozpoczął od funkcji Dyrektora Działu Sprzedaży i Marketingu. W 2002 roku awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego polskiego oddziału koncernu. Obecnie poza Polską zarządza także sprzedażą na Litwie, Łotwie i w Estonii, na Białorusi i Ukrainie oraz w Obwodzie Kaliningradzkim.

Prezes Zielak jest doktorem nauk ekonomicznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz legitymuje się tytułem magistra inżyniera transportu Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia podyplomowe z obszarów handlu zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzania biznesem w London Business School. Interesuje się literaturą fantastyczno-naukową, fotografią i wędkarstwem.

Źródło: www.pzpo.org.pl