Michelin dla noworodków: Największa jednorazowa pomoc dla Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Michelin dla noworodków

Nowa jakość w leczeniu noworodków – największa jednorazowa pomoc dla Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych  Noworodków i Niemowląt Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Światowej klasy sprzęt medyczny o wartości około 650 000 zł podarowała Fundacja Korporacyjna Michelin Oddziałowi Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Fundacja Korporacyjna Michelin z siedzibą we Francji działa w 32 krajach. Tylko w 2018 r. zrealizowała 115 projektów pomagających lokalnym społecznościom w obszarach takich jak wspieranie zrównoważonego rozwoju, zdrowie, ochrona środowiska, edukacja, inicjatywy sportowe i artystyczne.

Szpital otrzymał od Fundacji Korporacyjnej Michelin 2 światowej klasy inkubatory, stację centralnego monitorowania wraz z 8 kardiomonitorami, 2 kardiomonitory transportowe, lampę do fototerapii oraz laktatory i różnego rodzaju oprzyrządowanie.

– Jeszcze nigdy Oddział Kliniczny Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt nie otrzymał jednorazowo tak hojnej pomocy. Sprzęt podarowany przez Fundację Korporacyjną Michelin umożliwi szpitalowi ratowanie i leczenie najciężej chorych noworodków w regionie – mówi dr n. medycznych Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor WSSD w Olsztynie – Sprzęt, który mają do dyspozycji nasi lekarze i pielęgniarki ma kluczowe znaczenie, ponieważ pacjentami oddziału są noworodki po złożonych zabiegach chirurgicznych. Są to również wcześniaki z długotrwałą niewydolnością oddechową i ciężkimi zakażeniami – podkreśla dyrektor Krystyna Piskorz-Ogórek.

– Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki Fundacji Korporacyjnej Michelin szpital zyskał tak nowoczesny sprzęt. Pomaganie szpitalowi dziecięcemu to wyraz naszej społecznej odpowiedzialności. Współpracujemy ze szpitalem od lat, organizując między innymi imprezę “Kilometry Pomocy”,  podczas której nasi pracownicy i mieszkańcy Olsztyna mogą wychodzić, wybiegać i wyjeździć na rowerach środki na zakup sprzętu medycznego – powiedział Prezes Zarządu Michelin Polska S.A. Jarosław Michalak, wręczając symboliczny czek na ręce dyrektor Krystyny Piskorz-Ogórek. Jarosław Michalak podkreślił też, że współpraca Michelin ze szpitalem wykracza poza relacje biznesowe: – Po prostu daje nam to wielką radość.

Najnowsze inkubatory zapewniające utrzymanie optymalnych warunków wcześniakom umożliwiają zindywidualizowaną opiekę – kontrolę poziomu hałasu i naświetlenia, podgrzewany materac, a nawet wbudowany głośnik pozwalający na stymulację noworodka głosem matki czy czynnością jej serca. Do zapewnienia całościowej opieki nad noworodkami służy system kardiomonitorów. Dzięki zainstalowanej centrali monitorującej parametry ze wszystkich 8 kardiomonitorów wyświetlają się na jednym monitorze w dyżurce, a dodatkowy monitor z podglądem znajduje się w gabinecie lekarskim.

Fundacja Korporacyjna Michelin, założona w 2014 roku we Francji, działa w 32 krajach. Tylko w 2018 roku zrealizowała 115 projektów. Celem Fundacji jest udzielanie pomocy lokalnym społecznościom w obszarach takich jak wspieranie zrównoważonego rozwoju, zdrowie, ochrona środowiska, edukacja, inicjatywy sportowe i artystyczne.

Od wielu lat trwa także lokalna współpraca Michelin Polska S.A. z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie. Już w 2000 r. dzięki firmie Michelin oddział wzbogacił się o najnowocześniejsze wtedy inkubatory, które wciąż służą małym pacjentom. W ostatnich latach, poprzez organizowaną przez Michelin inicjatywę charytatywną „Kilometry Pomocy”, pracownicy Michelin wraz z mieszkańcami Olsztyna „wybiegali, wyjeździli i wychodzili” sprzęt medyczny wartości kilkuset tysięcy złotych.

 

[+dr.title+]


[+dr.title+]


[+dr.title+]


[+dr.title+]

***

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 114 tys. osób i jest obecna w 171 krajach. Michelin ma 70 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

 

 

Źródło: www.michelin.pl